Lugnet logotyp
Lugnet logotyp

Gym och utegym

Fullt utrustat gym med styrke- och konditionsmaskiner. Även utegym.

Gym och utegym

På Lugnet finns flera olika alternativ till att träna på gym. Dels inomhus via Actic, som är ett fullt utrustat gym med styrke- och konditionsmaskiner. Dessutom finns två utegym på området, som självklart är öppna dygnet runt.

Actic

I Actics lokaler har du tillgång till cardioparken med tolv löpband, femton cyklar, tre stepmaskiner, nio crosstrainers, en roddmaskin samt fyra av de nya tread climbers. Det finns också fria vikter och gruppträning som Yoga, Afrodans, Power, Core, Spinning, Veckans Pass och uteträning.

Mer information om de olika gruppträningarna med schema, priser och öppettider hittar du på Actic Lugnets webb.

Actic Lugnet. Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Utegym

Inom Lugnetområdet finns två utegym, där du kan träna hela kroppen på ett enkelt och roligt sätt. Utegymmen ligger längst asfaltsbanan.

Det tidigare utegymmet vid hästskon finns inte längre.

Karta över utegymmens placering. pdf, 723.7 kB, öppnas i nytt fönster.

Karta som visar vart på Lugnetområdet som utegymmen är placerade.

Karta som visar utegymmens placering.

Boka biljetter idag!